Kurs wspinaczki na sztucznej ścianie

Kurs wspinaczki na sztucznej ścianie trwa dwa dni; przygotowuje do samodzielnego korzystania ze sztucznych obiektów wspinaczkowych.

Warunkami uczestnictwa w kursie są:

• ukończone 18 lat; w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest pisemna zgoda rodziców (prawnych opiekunów) na uczestnictwo w szkoleniu,
  • posiadanie ważnej karty zdrowia sportowca na uprawianie wspinaczki lub zaświadczenia lekarskiego o zdolności do uczestnictwa w kursie.

Treść zajęć:

• zapoznanie ze sztuczną ścianą, zasady bezpieczeństwa;
  • podstawowe informacje o sprzęcie (najważniejsze parametry, oznaczenia atestów, zastosowanie);
  • zasady asekuracji: zapięcie uprzęży, przywiązanie do niej liny, obsługa przyrządu asekuracyjnego, asekuracja na wędkę, asekuracja dolna; podtrzymywanie (asekuracja) bulderującego
  • węzły i ich zastosowanie: ósemka, flagowy;
  • nauczanie techniki wspinania (wykorzystanie chwytów i stopni, ustawienia ciała: pozycja frontalna i boczna, wspinaczka statyczna i dynamiczna, poruszanie się w terenie przewieszonym)
  • wykłady teoretyczne: zasady uprawiania wspinaczki w Polsce, system szkolenia.

Terminy szkolenia na tym kursie ustalane są indywidualnie. Grupa szkolona musi liczyć minimum dwie osoby.

Przejdź do- kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych